Prozdrowotne właściwości kawy 0

Prozdrowotne właściwości kawy

Kawa oprócz tego, że działa na nas pobudzająco, posiada szeroki wachlarz prozdrowotnych właściwości, o których nie wolno zapominać. Zawarta w niej kofeina, jest od wielu lat stosowana jako wspomagacz treningowy wielu zawodowych sportowców, więc nic dziwnego, że każdy człowiek szuka w niej pobudzenia i wsparcia w trudnych chwilach dnia.

Wybierać kawy ziarniste, sypane, czy może lepiej rozpuszczalne? Czym różni się kawa Vergnano od dużo tańszego zamiennika? W trosce o Państwa komfort, przybliżymy wszystkim odpowiedzi na te pytania!

Kofeina to nie tylko pobudzenie

Chociaż po wypiciu kubka lub filiżanki ulubionego naparu, stajemy się o wiele bardziej pobudzeni i mobilizacja do działania jest większa, nie znaczy to, że to jedyny pozytywny aspekt spożywania kawy. Drugim elementem, który powoduje popularność kawy na świecie u sportowców, pracowników fizycznych, biurowych i każdej innej warstwy społecznej, jest poprawa skupienia, co wiąże ze sobą lepsze przyswajanie wiedzy, logiczne myślenie, a nawet skupienie się na wykonywanym zadaniu fizycznym. Wydajność pracy jest niezwykle wzmożona, więc nic dziwnego, że pracodawcy często dbają o darmowy dostęp pracowników do kawy, by stale mogli oni raczyć się ulubionym napitkiem.

Kawa Vergnano w porównaniu z tańszymi zamiennikami to jakby postawić obok siebie najnowszy model auta, który wyszedł spod skrzydeł marki Porsche, a używany i popularny model, którym większość osób dojeżdża po prostu do pracy. Skąd takie porównanie? Ponieważ zarówno jednym, jak i drugim dojedziemy do celu, ale przyjemność i zadowolenie są na różnym poziomie.

kawa VergnanoKofeina podczas odchudzania

Z każdej strony jesteśmy atakowani wspaniałymi sylwetkami, szczupłymi motywatorami i trenerami oraz informacjami o odchudzaniu się i gubieniu zbędnych kilogramów. Jak się okazuje, kawa Vergnano jest w stanie nam pomóc w tym procesie i polecana jest niemal przez wszystkich trenerów oraz dietetyków.

Nie chodzi tylko i wyłącznie o jej smak i brak kalorii (oczywiście, jeśli będziemy pić czarny napar, ponieważ dodanie dwóch łyżeczek cukru, mleka i bitej śmietany, spowoduje powstanie bomby kalorycznej, która naładowana będzie samymi węglowodanami). Kofeina ma wpływ na zmniejszenie apetytu i poprawę pracy metabolizmu, dzięki czemu szybciej będziemy trawić pokarmy, poprawi się praca układu trawiennego, a my będziemy rzadziej odczuwać głód – co nie znaczy, że warto wypijać kilka lub kilkanaście filiżanek dziennie, gdyż tolerancja na kofeinę szybko wzrasta i nasza ulubiona kawa Vergnano z czasem może przestać na nas działać.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Odpowiedź

Możesz używać znaczników HTML tj.: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*