Warto wybrać rasę psa, która będzie pasowała do naszego charakteru. Są rasy, które potrzebują dużo ruchu, jak i takie, które najchętniej przespałyby cały dzień na kanapie. Jeśli planujemy wykonywać z naszym psem wspólną aktywność fizyczną, dokładnie zainteresujmy się tym tematem.

Potrzebny sprzęt

Psa do sportu należy przyzwyczajać stopniowo. Nim wybierzemy się z nim na wspólny bieg, przyzwyczajajmy go do specjalnej linki, czy szelek. Zróbmy z nim krótką przebieżkę. Nie da się ukryć, że uprawianie sportu z naszym pupilem ma rację bytu, jeśli jest on dobrze wyszkolony i wychowany. Musi trzymać się drogi, nie ciągnąc nas i lekko pozostawać w tyle. Inaczej będzie tylko utrudniać biegi i nie znajdziemy w tej aktywności ani korzyści dla nas, ani tym bardziej dla naszego zmęczonego i zrezygnowanego psa.

Nagradzanie

Gdy nasz pies zachowuje się podczas treningu dokładnie tak jakbyśmy chcieli- nagradzajmy go. Sprawdzi się wspólna szalona zabawa, jak i przysmaki dla psa. Dzięki temu nasz pupil będzie poprawnie wykonywał nasze polecenia.

Cierpliwość

Nie nastawiajmy się, że pies w kilka godzin nauczy się idealnie z nami biegać. Obydwoje musimy złapać rytm, który będzie dla was idealny. Nigdzie się nie spieszcie.

Jak widać, odpowiedni wybór psa determinuje naprawdę wiele. Dla osób aktywnych idealne są takie rasy jak syberyjskie husky, border collie i wiele innych. Te psy pozwolą nam na sportowe spełnianie marzeń. Warto zatem zrobić dokładny research nim wybierzemy się po naszego przyszłego pupila.