Zespół Pogodno, wyśpiewuje słowa "Pani w obuwniczym miała taki ruch, że aż się jej buty rozeszły", w swojej piosence "Pani w obuwniczym". I coś jest na rzeczy, bo buty, to jeden z najbardziej chodliwych towarów, do którego znaczenie przywiązują zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

To nie prawda, że tylko kobiety kochają buty. Istnieje też grupa mężczyzn, dla których świetne, markowe buty to priorytet. Ci posiadają w swoich półkach na buty i szafkach prawdziwą kolekcję, godną pozazdroszczenia i liczącą dziesiątki par. I nic w tym dziwnego, bo jeśli spojrzeć na rodzaje i ilość dostępnego na rynku obuwia, można dostać kręćka.

Buty męskie, to bardzo bogaty i zróżnicowany asortyment. Poczynając od obuwia do pracy, poprzez obuwie domowe, czy na obuwiu wizytowym kończąc. A przecież są i buty letnie, i zimowe, i sportowe, i wiele, wiele innych. Każdy mężczyzna, dbający o swój wizerunek i wygląd, ma ich co najmniej kilka, do kilkunastu par. Poczynając od lekkich trampków, czy sandałów, na półbutach, czy eleganckich butach do garniturów kończąc. Wybór wśród butów męskich jest przeogromny.

Olbrzymia ilość wzorów, bogata kolorystyka, rozmaite fasony, czy rodzaj materiału z którego zostały wykonane sprawia, że buty po prostu chce się kupować. Co sezon. A nawet częściej, bo dawno minęły czasy, że przez okrągły rok, noszona była wyłącznie jedna para. A wygląd butów i często ich cena, zwłaszcza w okresie wyprzedaży sprawia, że jest to jeden z najbardziej gorących i pożądanych towarów, poszukiwanych przez panów.