Nie ma jednego określenia, które definiowałoby jakie buty są naprawdę dobre. Tak, jak różne są smaki, tak też gust jeśli chodzi o buty. Sklep, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie winien proponować modele różnego typu, zarówno wyjściowe jak i codzienne, na każdą porę roku i dla każdej stopy. Buty męskie są zdecydowanie bardziej okrojone w znaczeniu dostępnych modeli, jednakże równocześnie posiadają więcej zastosowań.

Zazwyczaj to panie bardziej cenią element garderoby, jakim jest obuwie. Sklep, w którym można dostać również dodatki i różnego rodzaju akcesoria, a przede wszystkim środki do pielęgnacji jest szczególnie cenny. Przede wszystkim but musi być komfortowy, jednakże na rzecz wyglądu niektóry buty damskie przestają być tak wygodne, jakby się tego od nich oczekiwało.

Dobrze dobrane buty męskie mogą służyć swoje właścicielowi przez wiele długich sezonów. Moment, w który należy wymienić daną parę sugeruje samo obuwie. Sklep powinni odwiedzić na pewno ci, którzy mają dziury, pęknięcia lub prezencja zewnętrza butów pozostawia wiele do życzenia. Niestety nie wszyscy trzymają się tych prostych reguł, przez co stopy muszą znosić wiele niedogodności zanim będą mogły liczyć na zmianę butów. Obuwie dziecięce najczęściej się zmienia kiedy dziecko z niego wyrośnie.