Masaż przeprowadzany za pomocą aparatu wibracyjnego do masażu zapewnia zrobienie masażu miejscowego w sposób automatyczny, odciążający specjalistę. Aparat umożliwia wykonanie masażu łagodzącego przypadłości bólowe, rozluźniającego mięśnie, jak również kojącego. Aparat do masażu realizuje głęboki masaż ostukujący, jaki pomoże zminimalizować kłopoty z mięśniami oraz stawami, polepsza elastyczność, pomaga wyeliminować przemęczenie mięśni, ich bolesność, skurcze oraz sztywność. W związku z tym, co powinniśmy dokładnie wiedzieć o tym aparacie?

Czym jest aparat?

Aparat wibracyjny do masażu to sprzęt, który ma różne zalety, z jego atutów można skorzystać w profesjonalnym salonie masażu lecz można także kupić narzędzie do masażu wibracyjnego oraz stosować go w zaciszu domowym. Popularne są dwa główne modele masażerów: ręczne oraz elektryczne. Manualne masażery są proste w zachowaniu, tanie, natomiast sposób posługiwania się nimi nie winien powodować kłopotów. Osoba masująca dostosowuje siłę ucisku do swoich preferencji oraz potrzeb.

Na czym polega masaż wibracyjny?

Masaż wibracyjny przeprowadzany przy pomocy maty masującej lub aparatu wibracyjnego do masażu idealnie sprawdzi się gdy zmagamy się na przykład z bólem kręgosłupa, kiedy mamy zakwasy po męczącym treningu fizycznym, kiedy nasze mięśnie są zbyt naprężone, chociażby w sytuacji gdy czujemy dyskomfort, ból spowodowany podrażnieniem nerwów. Masaż wibracyjny wprawia całe ciało w drżenie. Korzyści takiego działania jest multum, drganie służy rozluźnieniu ciała, naprawie krążenia, zmniejsza lęk, przemęczenie.

Jak często ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

Jak działa aparat wibracyjny do masażu?Poleca się, aby trening na platformie wibracyjnej wykonywać systematycznie, 3 razy w tygodniu po blisko 15 minut. Niezwykle istotna jest (z resztą jak w każdej pracy ruchowej) regularność. Doskonałe rezultaty gołym okiem będą widoczne zaraz po paru tygodniach, tymczasem pierwsze rezultaty połączone z nastawieniem, ćwiczący odczuje już podczas pierwszego treningu - będą to rozluźnione mięśnie pełnego ciała i niewątpliwie odpowiedniejsze nastawienie. Masaży na platformie wibrującej powinny unikać osoby cierpiące na epilepsję, dolegliwości serca, dolegliwości nowotworowe (również po wyleczeniu), przepuklinę, spondylozę, chorobę Parkinsona, zakrzepowe zapalenie żył oraz dolegliwości serca. Z kolei z pasów wibrujących nie powinny korzystać osoby cierpiące na serce i mające znamiona lub blizny w strefach brzucha. Nie zaleca się go również paniom w ciąży. W razie jakichś wątpliwości najlepiej spytać specjalistę. Serdecznie polecamy zabiegi z wykorzystaniem aparatów wibracyjnych do masażu oraz podobnych narzędzi!