Wielu mężczyzn po 35 roku życia zmaga się z problem obniżonej potencji. Jest to zwykle wynikiem wielu krzyżujących się ze sobą czynników, których podstawą jest zazwyczaj silnych stres i niezdrowy tryb życia. Ten ostatni element to przede wszystkim niewłaściwa dieta i brak ruchu. Oczywiście na spadek potencji wpływa także wiek i związany z nim spadek poziomu testosteronu we krwi. Na szczęście z tego typu objawami można skutecznie walczyć, wystarczy zmienić swój codzienny plan zajęć, nieco zmodyfikować dietę lub wprowadzić do niej suplementy wspomagające potencję tj. Permen King, środek dedykowany dla mężczyzn odczuwających wyraźne pogorszenie sprawności seksualnej.

Na wyraźne obniżenie męskiej potencji najlepiej wpłynie zmiana codziennej diety i zwiększona ilość ćwiczeń fizycznych. Nie bez znaczenia będzie również częściowa zmiana rytmu dnia, tak by znaleźć wolną chwilę na relaks. To bardzo ważne dla ciała, ale również dla umysłu, który choć przez chwilę będzie mógł odpocząć od codziennych spraw i związanych z nimi stresów. Co zatem zmieniamy w diecie? Przede wszystkim warto do niej wprowadzić większą ilość naturalnych warzyw i owoców, a także takich roślin jak imbir lub żeń-szeń, czyli roślin od wieków uznawanych za skuteczne afrodyzjaki wspomagające męską potencję. W takiej diecie ważną pozycję powinny zająć także owoce morza i jaja, których żółtka zawierają wiele cennych substancji wpływających na sprawność seksualną mężczyzn. Jeśli te środki okażą się niewystarczające, zawsze można sięgnąć także po wspomniane już wcześniej suplementy poprawiające potencję tj. Permen King.

Niezwykle ważnym sprzymierzeńcem w walce o poprawę libido i zwiększenie sprawności seksualnej mężczyzn w każdym wieku są ćwiczenia fizyczne. Praca mięśni i ogólnie rzecz biorąc wysiłek fizyczny, wpływa na ilość wytwarzanego w organizmie testosteronu. Jeśli dołożymy do tego dietę bogatą w cynk, który pomaga podtrzymać wysoki poziom testosteronu we krwi mężczyzny przez dłudzy okres czasu, otrzymujemy kombinację o niezwykłej skuteczności działania. Wysoki poziom testosteronu to najlepszy sposób na podtrzymanie sprawności seksualnej każdego mężczyzny. Oczywiście w pewnych sytuacjach nieodzowne może okazać się skorzystanie z pomocy środków farmakologicznych, warto po nie sięgać jednak dopiero po konsultacji lekarskiej, zwłaszcza jeśli mają to być słynne niebieskie tabletki. Po takie naturalne preparaty jak Permen King sięgać można zdecydowanie częściej i odważnej, choć i w tej sytuacji warto zapoznać się z dokładną instrukcją dołączoną do takiego produktu.