Obecnie wszystkie osoby poniżej 16 roku życia mają obowiązek jeździć w kasku. Wymóg ten jest spowodowany względami bezpieczeństwa i jest to w zasadzie bezdyskusyjne. Dlatego też każdy jeżdżący na nartach rodzic staje przed dylematem, jak dobrać bezpieczny kask narciarski dla swej pociechy.

Rozmiar

Wszystkie kaski dla dzieci są regulowane. Dzięki temu łatwo jest dopasować najlepszy rozmiar. Mierzyć kask należy na gołą głowę lub ewentualnie na cienką polarową kominiarkę. Absolutnie nie powinno się go ubierać na grubą zimową czapkę, ponieważ kask narciarski musi doskonale przylegać do powierzchni głowy.

Atesty

Wybierając kask dziecięcy koniecznie trzeba sprawdzić, czy posiada on europejskie normy i atesty bezpieczeństwa. Są one oznaczone znakiem CE oraz numerem. Tańszych modeli nie spełniających norm absolutnie nie należy brać pod uwagę.

Otwory wentylacyjne

W czasie jazdy naturalnym jest, że skóra się poci. Dlatego ważne, by kask narciarski, który zamierzamy kupić naszemu dziecku miał odpowiednią ilość otworów, przez które będzie odprowadzana nadmierna wilgoć.

Dodatkowe elementy

Kupując taki rodzaj kasku warto zwrócić uwagę także na dodatkowe rzeczy, które są równie ważne jak dobry rozmiar lub odpowiednie normy. Przede wszystkim modele przeznaczone dla najmłodszych muszą być lekkie, posiadać zaczepy na gogle oraz wyjmowaną wyściółkę, którą można wyprać lub wyczyścić.