Kupowanie w okazyjnych cenach odbywa się zazwyczaj dzięki wyprzedażom i obniżkom spowodowanym sezonowym przejściom i wchodzeniem nowych kolekcji. Wyprzedaże organizują nawet bardzo potężni producenci, tacy jak Odlo. Sklep, który prowadzi sprzedaż po okazyjnych cenach może liczyć na większe niż zazwyczaj zainteresowanie klientów ale i na mniejszy utarg od sprzedanych artykułów. Bielizna Under Armour nawet po przecenie może wydawać się droga.

Chcąc uzyskać dobry „wynik” oszczędności poczynionych przy okazji różnego typu wyprzedaży należy robić zakupy niezwykle rozważnie. Nie wszystko co tanie, jest przydatne, artykuły Berghaus w niektórych swoich elementach są całkowicie nieprzydatne dla niektórych grup odbiorców i nawet po okazyjnych cenach nie są warte nabycia. Podobnie z odzieżą od Under Armour, jak i wszelkimi dodatkami.

Szał wyprzedaży można wykorzystać bardzo korzystnie, jak również może się okazać, że bez sensu wydało się pieniądze na tanie, acz zbędne dodatki Oldo. Sklep, w którym organizowana jest wyprzedaż powinien być przygotowany nie tylko na nadwyżki ale również na większą liczbę zainteresowanych, którzy mogą w sklepie wyrządzić nieco bałaganu. Markowe sklepy Berghaus wiedząc jak ważna jest prezencja wyjątkowo dbają o wygląd swoich butików.