Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego sportowca wyczynowego są odpowiednie buty. Zawodnicy każdej z dyscyplin sportowych powinni mieć obuwie, które będzie chroniło ich stopy przed kontuzjami - bo te przecież moga oznaczać koniec kariery. Dla takich ludzi powstają buty Mizuno.

Przeznaczone głównie dla biegaczy, bo to u nich stopy (obok kolan) są najbardziej narażone na kontuzje. Stopy osób kochających bieganie są stale narażone na urazy, dlatego w butach Mizuno zaczęto stosować skompliko

wane systemy amortyzacji sił wpływających na tę strategiczną część ciała sportowca.  Wciąż mnoży się najnowsze technologie, by połączyć trzy najważniejsze rzeczy, jeżeli chodzi o obuwie dla biegających - komfort użytkowania, bezpieczeństwo dla zdrowia oraz, czego nie mozna pominąć, stylowy wygląd. Profesjonalne buty biegowe nie są tanią sprawą, ale w tym przypadku płacimy za jakość i za swopje zdrowie. O ile więc portfel może mieć do nas jakieś pretensje, o tyle stopy będą nam wdzięczne. Zarówno na krótszą jak i dłuższą metę.