Każde miejsce powinno nas czymś zafascynować, ponieważ, w innym wypadku, po prostu do niego nie powrócimy. Jeżeli podejmujemy decyzje o rozpoczęciu aktywnego trybu życia, to szukamy możliwości na jej realizację. Zdarzyć się może, że będzie to właśnie wybór siłowni, w której (z trenerem lub bez) będzie można rozpocząć ćwiczenia i walkę o lepsze życie. Należy znaleźć w sobie motywację i przystąpić do działania. Wybór siłowni nie powinien być przypadkiem. Najlepiej niech będzie to siłownia w dogodnym miejscu, tak aby szybko do niej przyjść lub podjechać. Wszystko dlatego, że możemy odmawiać sobie ćwiczeń z powodu zwykłego lenistwa. Poza tym musi nas to miejsce czymś zafascynować (budynkiem, widokiem wnętrza, które zauważymy przez okno, reklamą, czy atrakcyjną ceną.), ponieważ wtedy dobrze nam się nasza siłownia będzie kojarzyła i będziemy chcieli tam wracać. Ważne jest też to jaką umowę proponują w siłowni, jakie są warunki, jaka wysokość opłat, jak długi jest okres trwania karnetów i jaki abonament się opłaca. Musimy zapoznać się z propozycjami trenerów oraz różnych ćwiczeń grupowych. Na szczęście w wielu siłowniach jest możliwość ze skorzystania z jednego dnia próby i sprawdzenie wyposażenia siłowni na własnej skórze. To zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji.

Gdy już przekonamy się, że wybór siłowni wcale nie jest taki trudny, to możemy powoli decydować się na tę jedną, konkretną. Wyposażenie siłowni odgrywa tu bardzo ważną rolę z powodu tego, że na czymś jednak się w tej siłowni ćwiczy. Tak więc sprawdzamy czy są różnego rodzaju maszyny wioślarskie, które pomogą nam zyskać siłę. Rozglądamy się za maszynami korzystnie wpływającymi na postawę oraz plecy. Szukamy miejsca, w którym jest możliwe rozciągnięcie się lub trenowanie mięśni i siły ciała. Chcemy też zyskać kondycję, więc patrzymy, które wyposażenie siłowni nam w tym pomoże. Nie możemy zapomnieć o nogach! Je przecież też trzeba gdzieś ćwiczyć. Na koniec może coś, co pomoże nam wyrzeźbić pośladki? Dla kobiet może okazać się to ważne. A miejsce do spalanie zbędnego tłuszczyku? Obowiązkowe! To tylko parę z wielu, wielu kryteriów, za pomocą których, można ocenić czy dana siłownia nam odpowiada. Musi nam się ona podobać, musi mieć o wiele więcej zalet niż wad oraz oczywiście musi nam sprawiać radość i nas motywować. Bardzo dużo od wyposażenia siłowni zależy, więc trzeba zwracać na nie uwagę i testować przy darmowym wejściu próbnym. Sprzęt przecież może być ciekawy, ale na przykład nie do końca sprawny. Warto to sprawdzić zanim podpisze się umowę.

Powinniśmy zwracać uwagę na wiele czynników przy wyborze siłowni. W końcu nie chcemy, żeby coś błahego odebrało nam motywację do dalszych ćwiczeń i walki o lepsze ciało. Aktywny tryb życia rozpoczyna się w naszej głowie, a kończy w fazie ostatecznej, czyli na siłowni lub w kuchni, krojąc awokado. Nie bójmy się znaleźć dobrej dla nas siłowni. Nie bójmy się testować wyposażenie siłowni. To ważne. Tak samo, jak panująca atmosfera. Jeżeli w jakieś siłowni czujemy się niekomfortowo, to z niej wyjdźmy i znajdźmy lepszą. Na pewno taką znajdziemy, jeżeli bardzo tego chcemy!