Jazda na rowerze to umiejętność, której opanowanie przez najmłodszego członka rodziny jest wielkim powodem do dumy, zarówno dla malucha, jak i rodziców. Gdy dziecko potrafi już jeździć na jednośladzie otwierają się drzwi do nowych opcji spędzania wolnego czasu oraz zacieśniania relacji rodzinnych.

Wspólnie na rower

Obecnie wspólne wycieczki rowerowe z każdym rokiem nabierają na popularności. W weekendy na miejskich traktach oraz alejkach aż roi się od rodzin, radośnie jadących przed siebie. Gdy dziecko samo nie potrafi jeździć jeszcze na rowerze problem rozwiązuje się specjalną naczepą z gondolą lub fotelikiem. Jednak im maluch jest większy podróżowanie w ten sposób staje się większym problemem. Uczenie dziecka jazdy na rowerze nie zmieniło się specjalnie od czasów młodości rodziców. Doczepienie kółek po bokach dla stabilizacji oraz trzymanie za siodełko by maluch mógł utrzymać równowagę to nieprzemijalne techniki. Planując wspólne wypady rowerowe całą rodziną warto zainwestować dla malucha w rower, który będzie odpowiedniej jakości.

Coraz częściej wybieraną przez nowoczesnych rodziców opcją jest rower Puky, który charakteryzuje się wyjątkowo mocną aluminiową konstrukcją oraz wygodą dla najmłodszego członka rodziny. Pamiętać trzeba, że potrzeby dziecka znacznie różnią się od potrzeb dorosłego – ze sprzętami typu rowery nie jest inaczej. Rower Puky świetnie wpisuje się w szeroki oraz specyficzny zakres potrzeb dziecka. Rowery Puky produkowane są w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a ich konstrukcja to wypadkowa tysięcy godzin testów jakościowych. W rezultacie kupując rower Puky rodzice mają zawsze 100% pewności, że ich maluch dostaje to co prawdziwie najlepsze.

Wiosna – lato pod znakiem aktywności fizycznej

Jazdy z dzieckiem na rowerze pozwalają wyrobić w nim dobrym nawyk aktywnego odpoczynku. Jednak najbardziej zyskuje tutaj rodzic. Po ciężkim dniu w pracy rzadko ma się chęć do zrobienia czegokolwiek, chyba, że jest to zalegnięcie na kanapie. Jazda z synem lub córką na rowerze zmusza rodzica do wyrwania się z biurowego marazmu i zadbanie o własną kondycję. Dziecko nie ma z tym kłopotu. Dorastający maluch zawsze tryska energią. Jazda na rowerze Puky z pewnością pomoże, chociaż trochę wyładować jego wewnętrzne akumulatory. Dzięki temu rodzice będą mieli większą szansę na (cichy) odpoczynek wieczorem. Rower Puky to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca zarówno w krótko, jak i długoterminowym wymiarze (i to na wielu poziomach), z pewnością zakup będzie decyzją, której szybko będziemy sobie gratulowali.