Podobnie jak w przypadku każdej innej formy nowej technologii, może upłynąć trochę czasu, zanim ludzie zaczną korzystać z tych innowacyjnych pomysłów. Mimo iż longboard elektryczny nie jest jeszcze mocno popularny to i tak już istnieje wielu użytkowników, którzy zachwycają się jazdą za pomocą tego sprzętu. Jest to nie tylko skuteczny i przyjazny dla środowiska sposób poruszania się po mieście, ale co najistotniejsze - jazda na longboardzie elektrycznym to także świetna zabawa.

Istnieje niezliczona ilość korzyści wynikających z korzystania z tego rodzaju pojazdów elektrycznych, zarówno dla każdego z nas, jak i dla naszej planety. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, dlaczego lepiej wybrać longboard elektryczny (np. tutaj https://miejskiesporty.pl/) zamiast klasycznej deskorolki – niżej wymieniamy kilka głównych powodów podjęcia takiej decyzji.

Longbaord elektryczny – zero zmęczenia, maksimum zabawy

Kiedy masz przed sobą długą drogę do przebycia - jazda na tradycyjnej deskorolce może bywać naprawdę ciężka. Nawet najbardziej doświadczony skater nie ma siły odpychać się na swojej deski godzinami, aby przedostać się przez całe miasto. Inaczej jest, jeśli chodzi o deskorolkę elektryczną – z nią możesz łatwo i wygodnie dostać się z jednego miejsca do drugiego.

Longboardy elektryczne są zaprojektowane tak, aby były maksymalnie bezpieczne i wygodne, więc nie musisz martwić się o to, że zabraknie Ci siły podczas podróży. Szerokie, gumowane kółka charakteryzują się mocną przyczepnością do podłoża, co zapewnia wyjątkowo płynną jazdę. Pokonywanie chodnika za pomocą elektrycznej deskorolki jest niczym unoszenie się nad ziemią!

Deskorolka elektryczna - większa kontrola nad prędkością

Konwencjonalne deskorolki mogą śmigać z górki całkiem dobrze. Jednakże, jeśli jesteś na płaskim parkingu, chodniku lub podjeździe, większość deskorolek nie poradzi sobie już tak szybko. Longboard elektryczny może mieć stałą prędkość, niezależnie od tego, czy:

zjeżdżasz z górki, jedziesz na płaskiej powierzchni, pędzisz po stromym zboczu.

Jej układ sterowania daje Ci większą kontrolę nad tym, jak szybko lub powoli chcesz się poruszać, podczas gdy samodzielne popychanie klasycznej deski utrudnia regulację prędkości. Deski elektryczne dbają również bardziej o bezpieczeństwo użytkowników, powiadamiając o przekroczeniu zbyt wysokiej prędkości. Gdy wiesz, jak szybko jesteś w stanie jechać - możesz z większą łatwością zaplanować swoje podróże. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby zdecydować o jaką prędkość Ci chodzi w danym momencie. Sama przyjemność!