Zastanawiałeś się kiedyś nad stosowaniem suplementacji? Takie pytanie zadaje sobie prawie każda osoba, która zetknęła się z siłownią. W praktyce powinniśmy jednak zwracać uwagę na to co jemy. Dieta jest kluczowe, szczególnie jeśli chodzi o odbudowę mięśni i wzrost.

Podstawa to dieta

Właściwości białka są zbawienne dla osób, które trenują. Dzięki temu jesteśmy w stanie się prawidłowo zregenerować. Możemy je pobierać zarówno z pożywienia jak i suplementów diety. Pamiętajmy jednak, że odżywki to dodatek i nie powinien stanowić podstawy naszego odżywiania. Za granicą mają takie powiedzenie - the protein works, oznacza ono tyle, że białko po prostu działa.

Regeneracja po treningu

Prawidłowa regeneracja umożliwia robienie lepszych treningów. Mamy wtedy sporo siły i możemy regularnie ćwiczyć. Węglowodany dają nam siłę niezbędną to działania. Proteiny natomiast podkręcają nasz metabolizm. Są też doskonałe do odchudzania. Wszystko zależy od proporcji jakie wykorzystamy. Pamiętajmy, że warto na początku wziąć konsultacje od profesjonalnego dietetyka. Osoby, które ćwiczą na siłowni też nam chętnie pomogą.

Jeżeli kupujemy odżywki białkowe, sprawdzajmy ich producentów. Skład jest kluczowy. Jeżeli jesteśmy pewni produktu, a opinie o nim są pozytywne - kupujmy. Stosowanie takich odżywek jest dość proste. Najlepiej zrobić to zaraz po treningu. Wtedy nasz organizm najlepiej przyswaja takie składniki i może się prawidłowo regenerować. Stosuj zasadę the protein works i wszystko powinno być w porządku.

Suplementy dla odpowiedzialnych

Pamiętaj jednak, że wszystko należy robić z głową. Rezultaty nie przyjdą od razu. Nie wierz reklamom, że od razu staniesz się wielki. Wymaga to ciężkiej pracy i systematycznego wysiłku. Musimy się poświęcić żeby uzyskać idealne ciało. Nie porównujmy się jednak do innych. Ważne jest to, że stajemy się za każdym razem lepsi od siebie samych. To najlepszy wyznacznik postępów. Warto je mierzyć w miarę systematycznie. Stanowi to dodatkową motywację dla ciężkich treningów.