Na rynku specjalistycznej odzieży dedykowanej dla osób zajmujących się sportem, wspinaczką górską czy innymi rodzajami aktywności realizowanych na świeżym powietrzu, w ostatnich latach prawdziwą furorę robi tzw. bielizna termoaktywna. Tego typu odzież powinna realizować dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, powinna odprowadzać wilgoć (pot) z powierzchni ciała na zewnątrz materiału, co w zdecydowany sposób wpływa na komfort jej użytkowania. Po drugie, powinna izolować od chłodu, jeśli tego od niej oczekujemy. Bielizna Icebreaker jest doskonałym przykładem takiej dwufunkcyjnej odzieży. Zakładając na siebie bieliznę termoaktywną wolniej się pocimy i jesteśmy dobrze chronieni przed zimnem pochodzącym ze środowiska zewnętrznego.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Szukając dobrej jakościowo bielizny termoaktywnej naszą uwagę powinniśmy skupić przede wszystkim na typie materiału, z jakiego ją wyprodukowano. W ostatnich latach na rynku pojawiają się kolejne generacje syntetycznych materiałów o wyjątkowych właściwościach, ale równie dobrze może być to materiał, którego bazą jest naturalna wełna merino. Niezależnie od typu materiału, z którego wykonano bieliznę, materiały z górnej półki zawsze będą bardziej delikatne i przyjemniejsze w dotyku, będą również stosunkowo lekkie. Poza tym im materiał lepiej radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci z powierzchni ciała, tym lepiej. By to sprawdzić, zwykle trzeba po prostu przetestować kilka produktów różnych producentów. Prócz materiału, z jakiego wyprodukowano bieliznę termoaktywną, liczy się również jej krój. Odzież bardziej obcisła, mocniej przylegająca do ciała, lepiej odprowadza wilgoć, więc właśnie takiego rodzaju bielizny powinniśmy szukać. Luźne koszulki, bokserki czy spodenki, w tym konkretnym przypadku zupełnie się nie sprawdzą.

Wybieraj tylko sprawdzonych producentów!

Jeśli zależy nam na zakupie bielizny wygodnej w użytkowaniu, praktycznej i do tego trwałej, najlepiej szukać jej wśród produktów znanych, renomowanych producentów. Produkowana z wełny merino bielizna Icebreaker to przykład odzieży z tzw. górnej półki. Po bieliznę tej marki chętnie sięgają różnej maści sportowcy, zwłaszcza osoby związane ze sportami zimowymi. Bielizna Icebreaker to produkt ceniony przez narciarzy, a także przez miłośników wspinaczki czy turystów, którym zależy na maksymalnej wygodzie podczas długich spacerów po górach, zwłaszcza w chłodniejszych okresach roku. Oczywiście w bieliznę tego typu równie dobrze zaopatrzyć się mogą miłośnicy biegów przełajowych czy rowerzyści, którzy nie mają zamiaru rezygnować z ulubionych aktywności wraz z nastaniem zimy.