Jazda na rowerze to znakomity sposób na poprawę ogólnej wydolności organizmu, na zwiększenie siły nóg, wysmuklenie ud i wyrzeźbienie pośladków. Wiele osób wybiera jazdę na rowerze również wtedy, gdy chce się odchudzić. Regularny trening o określonej intensywności w połączeniu z dietą może okazać się niezwykle skuteczny. Trenować można zarówno na klasycznym rowerze, wybierając się na przejażdżkę po okolicy, jak i w zaciszu własnego domu, na przewidzianym do tego celu stacjonarnym rowerku treningowym magnetycznym lub mechanicznym. Jaki rodzaj roweru wybrać?

Kiedy kupić stacjonarny rowerek treningowy?

Zakup stacjonarnej wersji rowerka to idealny alternatywa dla jazdy w terenie. Gdy nie masz możliwości częstego wychodzenia na rower, a chcesz troszkę się zmęczyć, rowerek treningowy będzie doskonałą opcją. Kupując do domu nowoczesny rower treningowy magnetyczny lub klasyczny rower mechaniczny, możesz ćwiczyć w każdym odpowiadającym Ci momencie, w dzień i w nocy, gdy pada deszcz lub śnieg i nic nie jest w stanie zmusić Cię do wyjścia z domu. Rowerek treningowy to także dobre uzupełnienie treningu na rowerze tradycyjnym lub jego alternatywa, gdy z pewnych względów nie możesz trenować na świeżym powietrzu, w terenie. Poza tym wysokiej klasy rower treningowy magnetyczny będzie znacznie tańszy od klasycznego roweru do jazdy w terenie i jeśli nie stać Cię na zakup tego drugiego, może być dla niego dobrym zamiennikiem.

Rodzaje rowerków treningowych

W sprzedaży znajdziesz trzy podstawowe typy stacjonarnych rowerków treningowych. Są to rowerki o konstrukcji pionowej, rowerki poziome oraz tzw. rowerki spinningowe. Dwa pierwsze rodzaje spotyka się w wersji mechanicznej i magnetycznej. Nowoczesne rowerki spinningowe to już w zasadzie tylko i wyłącznie wysokiej klasy rowery treningowe magnetyczne. Wiekszość z nich dostępna jest na stronie: https://spokoloko.net/pol_m_Fitness_Rowery-treningowe_Rowery-treningowe-magnetyczne-405.html.

Stacjonarne rowerki o konstrukcji pionowej to klasyczne konstrukcje, w których przybiera się dość wygodną, niemal wyprostowaną pozycję siedzącą (lekko pochyloną do przodu). Niestety w przypadku osób, które narzekają na problemy z kręgosłupem, dłuższy trening na takim rowerku może okazać się nie tylko niewygody, ale i niebezpieczny. Dla tej grupy osób najlepszym wyborem będą rowerki o konstrukcji poziomej. W rowerkach poziomych zainstalowane są specjalne fotele z oparciem, co zapewnia większą wygodę siedzenia, eliminując bolesne dolegliwości ze strony kręgosłupa. Takie rowerki polecane są również dla osób z dużą nadwagą. Spinningowe rowerki magnetyczne to profesjonalne konstrukcje dedykowane amatorom kolarstwa, jako uzupełnienie podstawowego treningu kolarskiego. Służą symulowaniu naturalnych warunków jazdy wyczynowej w terenie.