Wiele osób myli pojęcia fizjoterapii z fizykoterapią - w Bielsku-Białej czy innych, większych miastach działają zazwyczaj gabinety, które oferują ogólnie fizjoterapię, również w jej odmianie fizykalnej. Fizykoterapia zajmuje się bowiem wykorzystaniem czynników zewnętrznych, które po oddziaływaniu na ciało powodują określone, pozytywne efekty, np. uśmierzenie bólu czy rozluźnienie mięśni, tak ważne w przypadku urazów sportowych.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że fizykoterapia w Bielsku-Białej jest stosowana nie tylko przy próbach uśmierzenia bólu u osób po operacjach czy wypadkach, ale również w innych dziedzinach medycyny. Choć ortopedia zdecydowanie jest jedną z najbardziej obleganych dziedzin, to jednak dobre efekty fizykoterapii zyskuje się również przy zabiegach z gatunku stomatologii czy dermatologii. Dodatkowo, fizykoterapia – jeśli nie zachodzą żadne przeciwwskazania do konkretnych zabiegów – w bardzo dobry sposób oddziałuje na ciało, jednocześnie nie powodując skutków ubocznych takich jak np. farmaceutyki. Takie rozwiązanie jest idealne dla sportowców - zarówno amatorów, jak i zawodowców. Dbałość o organizm od środka nie stosując farmakologii jest w ich przypadku istotna.

Zazwyczaj stosowanie fizykoterapii jako terapii wspomagającej powrót do zdrowia jest zaleceniem lekarskim. Czasem zdarza się jednak, że wiele osób samodzielnie dowiaduje się o różnych metodach walczenia z bólem czy dolegliwościami, a następnie szuka prywatnych gabinetów fizykoterapii z Bielska-Białej. To jeden z lepszych ośrodków w Polsce, gdzie w ciągu roku setki aktywnie sportowych ludzi zjeżdża by wyleczyć swoje kontuzje. Jest to dobre rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy nie chcą czekać i których stać na dodatkowe zabiegi opłacane z własnej kieszeni. W przypadku leczenia na koszt państwa, tego typu terapie w dużej mierze są refundowane.