Nie każda maszyna w strefie kardio na siłowni sprawdzi się dla każdego. Osoby, które chcą skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale zmagają się z różnymi dolegliwościami, powinny wybierać ćwiczenia z rozwagą. Trening kardio, czyli inaczej trening wytrzymałościowy to również doskonały sposób na poprawienie kondycji, krążenia oraz dotlenienia całego ciała. Jednym z coraz bardziej popularnych ćwiczeń kardio na siłowni to trening na orbitreku. Aktywność fizyczną na orbitreku można bez przeszkód wykonywać również w domu, przeprowadzając kompleksowy trening całego ciała. Jeśli jednak nie mieliście okazji wypróbować tego rodzaju sprzętu lub nie jesteście przekonani, podamy Wam kilka istotnych powodów, dlaczego wart trenować właśnie dzięki jego pomocy. Koniecznie zajrzyjcie do poniższego wpisu! Zapraszamy!

Zdrowe stawy

Największą zaletą, dla której powinniśmy wypróbować trening na orbitreku jest fakt, że jest to maszyna, która nie obciąża stawów. Orbitrek jako maszyna eliptyczna zapewnia nam poruszanie się w naturalny i przystosowany sposób dla ciała. Można stwierdzić, że wykonując trening na maszynie eliptycznej wyglądamy tak jak podczas biegu – tyle, że nasze stawy są bezpieczne od nacisku. Z tego względu wszystkie osoby, które muszą w szczególności dbać o bezpieczeństwo swoich stawów mogą wykonywać tego typu trening wytrzymałościowy.

Trening całego ciała

Orbitrek to doskonała maszyna, aby zaangażować jak największą ilość mięśni. Trening wykonywany na maszynie powoduje jednakową pracę mięśni nóg, ramion, rąk, brzucha oraz pośladków. To oznacza, że orbitrek to świetny sposób na wzmocnienie wszystkich partii naszego ciała. W ten sposób również łatwiej jest się pozbyć tkanki tłuszczowej, która równomiernie będzie schodzić z poszczególnych miejsc.

Szybkie efekty

Jak już wiemy orbitrek świetnie angażuje wiele mięśni, a co za tym idzie jest to maszyna, która w krótszym czasie pozwoli nam osiągnąć zamierzone efekty. Intensywność, którą możemy osiągnąć podczas treningu na maszynie eliptycznej jest bardzo wysoka. Z tego względu orbitrek jest wstanie spalić o wiele więcej kalorii niż zwykły rowerek stacjonarny.

Stabilność i bezpieczeństwo

Wiele maszyn podczas treningu trzeba zatrzymywać specjalnym przyciskiem, który dopiero po wciśnięciu powoduje wyłączenie urządzenia. Orbitrek ma tą zaletę, że wystarczy zwolnić pedały, a urządzenie zatrzymuje się w powolny, bezpieczny sposób dla ćwiczącego. Im większe modele orbitreków tym maszyna będzie stabilniejsza oraz wygodniej będzie się z niej korzystać podczas ćwiczeń.