Myśląc o odzieży kompresyjnej mamy na uwadze przede wszystkim koszulki czy spodnie, ale wybór jest tak naprawdę o wiele większy. Wraz z coraz większą popularnością biegów, na rynku pojawiają się nowe akcesoria i coraz więcej oferujących je firm. Produktem, który powinien zainteresować wszystkie kobiety, są zdecydowanie skarpety kompresyjne damskie.

Czym jest kompresja?

Odzież kompresyjna to specjalistyczne i profesjonalne narzędzia dla wszystkich biegaczy, które oferują wiele ułatwień i ulepszeń. Wykorzystując siłę ucisku, możemy zwiększyć osiągi i ochronić swoje mięśnie. Skarpety kompresyjne przede wszystkim pozwalają na poprawę krążenia żylnego. Nasze mięśnie są lepiej odżywione i szybciej zaopatrzone w tlen. Jednocześnie skarpety kompresyjne damskie chronią przed mikrourazami i przyspieszają regenerację po biegu, dzięki czemu szybciej możemy podjąć się kolejnego wysiłku. Dzięki zwiększeniu mocy swoich mięśni, każda kobieta może polepszyć własne wyniki, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia dla ciała. Nogi są więc mniej zmęczone, a użytkowniczka biegnie w zdecydowanie wyższym komforcie.

Skarpety kompresyjne damskie – jak wybrać?

Podczas wyboru skarpet kompresyjnych damskich należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odwód łydki w jej najszerszym miejscu. Dzięki temu uda nam się dobrać skarpety, które będą ściśle przylegać do nóg i nie osuną się podczas biegu. Na plus wpływać mogą także płaskie szwy oraz ciągacze u góry skarpety. Warto także sprawdzić w opisie produktu poziom oferowanej przez producenta kompresji, gdyż nie każda odzież uciskowa jest odzieżą kompresyjną. Niektóre sklepy np. https://tricentre.pl/pol_m_Odziez-kompresyjna_Skarpety-kompresyjne-195.html ułatwiają zakupy i wybór opisując każdy taki produkt szczegółowo i z najdrobniejszymi detalami.

Co jeszcze?

Skarpety kompresyjne damskie to nie tylko lepsze wyniki i mniej urazów, ale także lepszy komfort biegu. Dzięki wykorzystywanym materiałom możliwa jest kontrola wilgoci, ale także ciepła. Nasze stopy nie pocą się tak bardzo, a do tego zmniejszony jest ich brzydki zapach. Materiał przepuszcza powietrze, pozwalając skórze oddychać. Problemem nie jest także częste ich pranie, jako że materiał szybko schnie i nie musimy obawiać się, że nie będziemy mogły wykorzystać skarpet ponownie w krótkim czasie. Same skarpety na pewno nie uczynią z nas pierwszoligowych biegaczek, ale na pewno pomogą tym, które wkładają w sport całe serce i ciężko pracują na swoje osiągnięcia. Odpowiednio dobrane skarpety kompresyjne to nieoceniona pomoc w dbaniu o nasz komfort i zdrowie. Jeśli chcemy ochronić się przed niepotrzebnymi bólami czy urazami, a jednocześnie zachować higienę stóp podczas biegu, to warto sprawdzić dostępną na rynku ofertę i wybrać swoją własną parę skarpet.