Wchodzisz do pierwszej lepszej drogerii i przed sobą widzisz tysiące produktów do pielęgnacji. Marzysz o jedynym, który spełniałby wszystkie twoje oczekiwania i jednocześnie był wydany za rozsądne pieniądze? Odpowiedź jest prosta. Czarne mydło afrykańskie to kosmetyk, na który z pewnością się skusisz.

Rodzaj oraz skład mydła

[caption id="attachment_938" align="alignright" width="300"] naturalne czarne mydło afrykańskie, źródło: Gaj-Oliwny.pl[/caption]

Najbardziej widoczną różnicą jest kolor. Pomimo swojej nazwy kosmetyk w rzeczywistości wcale nie jest czarnym mydłem. Skalą barw produktu są kolory od jasnego do ciemnego brązu. Produkt posiada wiele plamek i przebarwień, co oznacza, że nie jest jednolity kolorystycznie. Podczas produkcji prawdziwego czarnego mydła, wiele składników nie miesza się ze sobą, tworząc niejednolitą barwę. Kolejną rzeczą, która wyróżnia oraz zdecydowanie przyćmiewa konkurencję, jest receptura stworzona przez mieszkańców zachodniej Afryki. Wieloletnia produkcja prowadzona przez tamtejszych tubylców, czyni czarne mydło afrykańskie nie tylko artykułem higienicznym, ale także o właściwościach leczniczych oraz antybakteryjnych. Mydło stworzone jest z naturalnych olejów: palmowego i kokosowego. Do składu kosmetyku należy także surowe masło shea oraz palone strąki kakaowca. Takie połączenie sprawia, że produkt staje się naturalny i przyjazny dla naszej skóry.

Korzyści ze stosowania czarnego mydła afrykańskiego

Jest nie tylko idealnym wyrobem do oczyszczanie naszego ciała, ale także pomaga w zwalczaniu niedoskonałości skóry. Zmniejsza zaczerwienienia, stany zapalne na naszej twarzy a co za tym idzie, wspomaga walkę z trądzikiem, a czasem kompletnie go eliminuje. Dodatkowo reguluje cerę przetłuszczającą się, którą matowi. Czarne mydło afrykańskie wspaniale nadaje się do mycia głowy i włosów, zwalczając przy tym łupież, a nawet łuszczycę. Dzięki temu, że mydło nie wysusza skóry, spokojnie możemy je stosować na twarz, szyję oraz dekolt. Sprawdza się świetnie jako produkt do codziennego demakijażu oraz oczyszczania twarzy. Eliminuje pory, zmniejsza ilość zaskórników oraz poprawia kondycję skóry. Wszystkie te cechy, które posiada nasz produkt, przyczyniają się do wyjątkowości i unikalności czarnego mydła. Jest również kosmetykiem uniwersalnym i przede wszystkim bezpiecznym dla naszego ciała. Z tego względu bardzo gorąco polecamy całym rodzinom oraz osobom, które w naturalny sposób chcą zadbać o czystość i wygląd swojej skóry.