Spirulina platensis Hau zawarta w preparacie Spirulina Bio to nieocenione źródło składników odżywczych, minerałów, enzymów, witamin, chlorofilu oraz aminokwasów (w tym ośmiu aminokwasów egzogennych, których organizm nie może syntetyzować w organizmie, dlatego konieczna okazuje się ich suplementacja z zewnątrz).

Spirulina Bio polecana jest w szczególności osobom, które na co dzień stosują redukcyjną dietę oraz potrzebują intensywnego wzmocnienia, zwiększenia wydolności organizmu oraz oczyszczenia. Suplementacja spiruliną jest polecana również w przypadku pacjentów borykających się z problemem niedoboru żelaza, wynikającego z anemii, przewlekłego zmęczenia czy chronicznego stresu.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, spirulina Bio(dostępna tutaj) powinna być przyjmowana trzy razy dziennie po trzy tabletki między posiłkami, popijając dużą ilością płynu. Nie zaleca się stosowania suplementu diety jako substytutu zbilansowanej i zróżnicowanej diety.

Spirulina Bio jest produktem bezpiecznym. Mimo to, na początku kuracji mogą pojawiać się skutki uboczne, które po czasie miną. Do podstawowych działań niepożądanych można zaliczyć:

  • zwiększone zapotrzebowanie na płyny objawiające się nadmiernym pragnieniem,

  • dolegliwości bólowe brzucha,

  • podrażnienia żołądka,

  • nudności i zawroty głowy,

  • zaburzenia snu,

  • swędzenie skóry.

Generalnie rzecz biorąc, działania niepożądane mogą pojawić się jedynie u osób szczególnie wrażliwych na zawarte w preparacie składniki. Spirulina Bio jest produktem naturalnym i bezpiecznym. Nie mniej jednak, przed rozpoczęciem terapii warto zasięgnąć porady lekarskiej, w której jednoznacznie określimy ilość dziennego przyjmowania.