Sprzęt sportowy obecnie coraz częściej można nabyć w zwykłych sklepach, jak chociażby hipermarkety czy dyskonty. Należy jednak pamiętać, że w odniesieniu do wszelkich akcesoriów sportowych(niezależnie od uprawianej przez nas dyscypliny) jakość sprzętu zawsze stanowi czynnik priorytetowy. Bardzo często to właśnie od jakości używanych przez nas akcesoriów zależy nie tylko komfort oraz efektywność treningów, ale także ich bezpieczeństwo.

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie ze sprzętem sportowym?

Przede wszystkim, niemal zawsze mamy do czynienia z dużą różnicą pomiędzy sprzętem sportowym dostępnym np. w dyskontach lub hipermarketach (buty do biegania, sztangielki, czasami nawet rękawice do sportów walki itd) a sprzętem z oferty profesjonalnych sklepów sportowych. To jednak jeszcze nie wszystko. Dobry sklep sportowy to szeroka gama rozwiązań w każdej z istniejących kategorii. Oznacza to po prostu możliwość dokładnego dobrania kupowanego sprzętu do naszych indywidualnych potrzeb. Można doskonale zobrazować to na przykładzie worków treningowych. W sportowych działach dużych marketów bardzo często można spotkać worki treningowe o dużych gabarytach i jednocześnie stosunkowo niewielkiej wadze. Używanie takiego worka szybko ujawnia, że jest cechuje się on po prostu niską jakością: prędko pojawiają się wgłębienia a sam worek traci stabilność, co oznacza oczywiście pogorszenie efektywności treningów.

Dla porównania, dobry sklep sportowy zaoferuje nam całą gamę worków o różnych gabarytach oraz różnej wadze. Co więcej, oprócz typowych worków bokserskich znajdziemy tam również worki treningowe profilowane np. dokładnie pod Mieszane Sztuki Walki(cechują się one odmienną budową) lub zapasy. Naturalnie, to tylko jeden wybrany przykład, ale obrazuje on zasadę, która ma zastosowanie również do wszystkich innych kategorii sprzętu sportowego.

Czy oferta sklepów ze sprzętem sportowym jest droga?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że odpowiednia jakość zawsze będzie wiązać się z większymi kosztami, niż np. kupno butów piłkarskich lub butów do biegania w dyskoncie. Nie oznacza to jednak, że sklep sportowy rzeczywiście jest rozwiązaniem bardziej kosztownym. Pamiętajmy, że wysokiej jakości sprzęt będzie nam służył znacznie dłużej, niż tanie produkty. Ponadto, współcześnie sklepy ze sprzętem sportowym oferują swoim klientom wiele promocji, zniżek na określone segmenty asortymentu, programów lojalnościowych czy kuponów rabatowych. W ten sposób ogólny koszt zakupów bardzo często może zostać obniżony nawet o 20-30%.

Co więcej, jeżeli zakupiony sprzęt w pewnym momencie przestanie nam być przydatny, w przeważającej większości wypadków będziemy mogli łatwo go odsprzedać, np. na portalach z aukcjami. Wysoka jakość sprawia, że dobre akcesoria nie tracą znacząco na wartości nawet po 2 lub 3 latach użytkowania. To bez wątpienia kolejny istotny atut kupowania jakościowego sprzętu w dobrych sklepach sportowych.

Tekst powstał we współpracy z https://kajasport.pl/