Dokonaliśmy zakupu nowego smartfona. W zasadzie od razu powinniśmy pomyśleć o zapewnieniu mu odpowiedniej ochrony. Chodzi o odpowiednie etui czy też pokrowiec. Mało kto obecnie kupuje kaburę czy też futerał na rzepy, aby w nich schować swój nowy nabytek. Po pierwsze, to większość telefonów komórkowych jest zbyt duża, aby się zmieścić do nich, a po drugie, ponieważ pojawiły się inne, znacznie bardziej wygodniejsze czy też estetyczne rozwiązania, jak właśnie etui. Bez nich jak wiadomo ani rusz, bo wiadomo, że urządzenia te jak w zasadzie żadne inne ulegają jednak porysowaniu czy też po prostu pękają. To jaką powinniśmy ochronę wybrać dla naszego smartfona jest zależne od naszych preferencji indywidualnych. Jednak też jest to zależne od samego modele telefonu, który aktualnie posiadany. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę?

Etui, które wszystko wytrzyma

Bardzo dużą popularnością cieszy się etui iPhone XS. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób, które ze swoich telefonów korzystają w pomieszczeniu posiadające wysoką wilgotność lub też po prostu często przebywają na zewnątrz, całkiem niezależnie od atmosferycznych warunków. Oczywiście wiele telefonów jest odpornych na wodę oraz na pył, ale jednak zabezpieczenie dodatkowe jak najbardziej się przyda.

 Silikonowe etui

Silikon z kolei jest dobrą opcją dla tych osób, którym telefon czasami lubi się wymknąć z rąk. Etui iPhone XS silikonowe wystaje nieco poza krawędzie nasze wyświetlacza. Minimalizuje to ryzyko pęknięcia czy też zarysowania urządzenia. Równocześnie nieco zwiększona objętość telefonu zupełnie nie wpływa w sposób znaczący na wygodę korzystania z przycisków bocznych, przeciwnie do swojego odpowiednika plastikowego. Plastikowe etui iPhone XS są nieco grubsza, a jednocześnie także o wiele mniej odporne na zarysowania. W związku z tym powinniśmy przemyśleć samą zasadność tego właśnie zakupu.

 A może postawić na case?

Etui skórzane na pewno wygląda o wiele bardziej elegancko. Ze swoich wszystkich poprzedników chroni najlepiej przed zadrapaniami. Nie ma jednak niczego idealnego. Etui to ma jedną bardzo dużą wadę. Chodzi o to, że kompletnie się nie sprawdzi, gdy nam telefon upadnie. Jednak gdy nam zależy na tym, aby telefon nasz prezentował się przepięknie, to będzie to naprawdę strzał w dziesiątkę. Wybór oczywiście należy do nas. Jak najbardziej możemy pokusić się o pomoc pracownika z punktem akcesoriów telefonicznych. Na pewno ma on znacznie większą wiedzę od nas na ten temat.