Jest to praktycznie niemożliwe, aby z dnia na dzień zrobić rewolucję w swoim życiu i pozbyć się wszystkich złych nawyków żywieniowych. Postanowienie, że od dzisiaj każdy nasz posiłek będzie idealnie wyważony i żadne łakocie nie zrobią na nas wrażenia jest prawdopodobnie jedynie mrzonką. Oczywiście, z dużym prawdopodobieństwem istnieją jednostki, którym się to udaje, ale są to tylko jednostki. Na diecie, budowane przez lata złe nawyki potrafią wracać do nas jak bumerang i niszczyć nasze plany żywieniowe. Poddanie się to jednak najgorsze co możesz zrobić. Większość osób ma gorsze dni i łamie swoje postanowienia, ale nie powinno to przekreślać całości naszych wysiłków.

Zastępowanie złych nawyków

Dobrą zasadą w pozbywaniu się złych nawyków żywieniowych jest zastępowanie ich dobrymi. Nasza psychika nie lubi próżni. Jeżeli postanowimy, że od dzisiaj nie będziemy jeść na deser tabliczki czekolady, po kilku dniach możemy zupełnie się złamać. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, utrzymywanie silnej woli wymaga od nas sporych nakładów energii i skupienia. Jeżeli mamy gorszy okres czasu lub trwamy dłużej w naszych postanowieniach, zaczynamy tę energię tracić i gwałtownie wracamy do niepożądanych zachowań. Wyrobienie dobrych nawyków na miejsce starych, zmiejsza ryzyko porażki.

Jak zastąpić złe nawyki?

Najlepszym sposobem jest zastąpienie złych nawyków podobnie przyjemnymi alternatywami. Nie musisz od razu rezygnować z czekolady. Wystarczy, że każdego dnia zjesz dwie kamki czekolady zamiast całej tabliczki, a różnica będzie naprawdę przepastna. Dobrym pomysłem jest też zastępowanie słodyczy owocami. Rezygnacja z gazowanych napojów czy energy drinków też nie musi się wiązać z tym, że do końca życia będziesz piła tylko wodę. Woda jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale świetnym sposobem na ich zastąpienie będą też soki nfc. Smaczne, zdrowe soki nfc zaspokoją Twoją potrzebę słodkiego smaku i nie będą Ci szkodzić. Skrót nfc oznacza, że soki te nie są rozcieńczonym koncentratem, a prawdziwym sokiem wytłoczonym z owoców. Poza tym, dzięki swojej słodyczy soki nfc będą też dobrą alternatywą nie tylko dla napojów, ale też dla tradycyjnych słodyczy. Idea zastępowania złych nawyków dobrymi jest prosta i bardzo pomocna, chociaż oczywiście nie idealna. Najważniejsze, aby pamiętać, że nawet jeżeli raz czy dwa coś nie pójdzie zgodnie z Twoim planem to nie warto się przejmować – nawet najpopularniejszym trenerom personalnym zdarza się cheat meal lub też - cheat day. Ważne, aby szybko wrócić do równowagi i wytrwale dążyć do celu. Chcesz wiedzieć czym są soki NFC? Zajrzyj tutaj: http://www.maurer.com.pl/oferta.html