Sprzęt medyczny, który dostępny jest na naszym rynku a szczególnie w sklepach medycznych jest bardzo rozwinięty. Dzięki technologii oraz znacznie ułatwia życie osobom zmagającym się z różnymi dolegliwościami. Ostatnio chorobą, która doskwiera dużej liczbie osób jest cukrzyca. Wymaga ona specjalnej diety, odstawienia używek, a nieraz stosowania insuliny. Sprzęt, z którego korzystać muszą diabetycy powinien być najwyższej jakości, ponieważ choroba ta może być bardzo groźna. Tyczy to się również strzykawek, lancet czy nakłuwaczy, z których cukrzycy muszą korzystać.  Warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę sklepu medycznego emergen.pl który posiada w swojej ofercie  niezbędny sprzęt dla cukrzyków renomowanych producentów i w atrakcyjnych cenach.

Dla kogo przeznaczone są strzykawki insulinowe

Ten rodzaj strzykawek wykorzystywany jest do wstrzykiwania insuliny, a więc korzystać z nich mogą jedynie osoby chorujące na cukrzycę. Strzykawki te znaleźć można w kilku rozmiarach, dlatego też inne dostępne są dla dorosłych, a inne dla mniejszych dzieci. Pojemność strzykawek insulinowych waha się od 0,3 do 0,5 aż do jednego mm. Należy również zwrócić uwagę na to, że insulina najczęściej wstrzykiwana jest samodzielnie przez pacjentów. Dlatego też strzykawki powinny być tak zbudowane, by ułatwiały wykonanie zastrzyku. Dzięki temu, że igły są odpowiednio wyprofilowane, są także cienkie oraz krótkie, wstrzyknięcie insuliny jest bardzo proste oraz bezbolesne. Wszystko to sprawia, że diabetycy mogą z dużą łatwością oraz bez większych obaw samodzielnie zrobić sobie zastrzyk.

Strzykawki insulinowe – budowa

Strzykawki te są stosunkowo małe i mogą zmieścić od 0,3 do 1 ml leku. Same igły nie są skalibrowane w mililitrach, tylko w jednostkach. Dzięki temu zapobiega się wstrzyknięcie nieprawidłowej dawki insuliny. Igły posiadają specjalny kształt tłoka, co zapewnia dużą dokładność w podaniu leku oraz bezpieczeństwo. Do produkcji tych strzykawek wykorzystywany jest polipropylen, polietylen, gumowy tłoczek. Budowa składa się najczęściej z trzech części LUER. Igła powinna być dobrze wykonana, stabilna oraz integralna, nie może wypaść ze strzykawki. Wszystkie strzykawki insulinowe, które dostępne są na rynku jak i w sklepie emergen.pl są sterylne oraz precyzyjnie wykonane. Charakteryzują się wysoką jakością oraz dają nam gwarancję bezpieczeństwa. Ich budowa zapewnia dokładne odmierzenie wskazanej dawki insuliny oraz precyzyjne jej podanie.

Zakup strzykawek insulinowych

Miejsc, w których kupić można te oraz wiele innych strzykawek jest wiele. Znajdują się one w każdej aptece oraz sklepach z urządzeniami medycznymi. Najlepszym miejscem jest na pewno sklep dla cukrzyków, posiadający  w ofercie setki produktów dedykowanych dla diabetyków. O dostawę z sieci nie należy się martwić ponieważ  wszystkie zamawiane przedmioty są sterylnie  zapakowane.