Zima i jesień to czas, kiedy niskie temperatury odstraszają sportowców - amatorów. Niechętnie wychodzimy na zewnątrz, a kolejne treningi odkładamy dopiero na wiosnę. Jednak niesprzyjające warunki za oknem wcale nie muszą oznaczać zaniechania aktywności fizycznej. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować. Warto też postawić na sport, który można uprawiać przez cały rok, bez względu na aurę. Jednym z nich jest nordic walking.

Nordic walking to dyscyplina sportowa, która pozwala utrzymać odpowiednią wagę nawet zimą, kiedy to nasz metabolizm naturalnie zwalnia tempo. Chodzenie z kijkami stymuluje 90 procent wszystkich naszych mięśni i pozwala spalić nawet pół tysiąca kalorii na godzinę. Największym problemem, z którym przyjdzie się nam zmierzyć jest odpowiedni strój do zimowych treningów. Jedną z marek, która jest szczególnie polecana przez doświadczonych "walkingowców" jest The North Face. Marka tworzy ubrania stworzone specjalnie z myślą o zimowych sportowcach, którzy nie zamierzają zawiesić treningów na czas nawet ujemnych temperatur.

Pierwszym problemem, z którym z pewnością się zmierzymy to oblodzone, śliskie trasy. Zatem najlepsze buty to te z grubą podeszwą , która zapewni dobrą izolację cieplną i przyczepność. Nie mniej ważna jest także reszta stroju. Spacerowicze zazwyczaj spędzają na powietrzu kilkadziesiąt minut, co oznacza, że ich ciało ma inną temperaturę na początku treningu, a inną przy jego końcu. Rozwiązaniem tego problemu jest specjalna odzież The North Face, która jest dostosowana do zimowych warunków i potrzeb naszego ciała.

Pierwszą warstwę powinna stanowić specjalna bielizna termoaktywna, która wchłania pot i odciąga go od skóry w zewnętrzne warstwy tkaniny. Dzięki temu skóra pozostaje sucha i nie jest narażona na powstawanie odparzeń. Zadaniem drugiej warstwy jest ogrzanie naszego ciała. Tutaj najlepiej sprawdzą się ubrania wykonane z włókien poliestrowych, które można znaleźć w tzw. polarach. Trzecia warstwa ma za zadanie chronić przed wiatrem oraz opadami. Nie powinna być zbyt luźna, za to musi wykazywać właściwości wodoodporne.