Lubisz podróżować, często wyjeżdżasz, by zwiedzać ciekawe miejsca?Często bierzesz udział w imprezach masowych, chodzisz na koncerty? A może po prostu lubisz odwiedzać targowiska i zwykle korzystasz z komunikacji miejskiej? Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś tak, to przeczytaj nasz poniższy poradnik. Podpowiemy Ci w nim jak zabezpieczyć się przed kradzieżą telefonu, dokumentów, kart płatniczych i innych cennych, osobistych przedmiotów.

Kieszonkowcy nie śpią! Obserwują!

Saszetki antykradzieżowe

Najważniejsza zasada, by uchronić się przed kradzieżą, to schować dobrze swoje rzeczy. Kiedy kieszonkowiec ich nie widzi, dużo trudniej jest mu Cię okraść, bo albo musi szukać, albo skraść Ci cały bagaż, a to już nie jest takie łatwe. I wierz mi, tylna kieszeń w spodniach, lub zewnętrzna kieszeń w plecaku to nie jest dobre miejsce na twój telefon lub dokumenty. Na dłuższe wyjazdy na pewno świetnie sprawdzą się saszetki antykradzieżowe, o których dowiesz się za chwilę, ale podczas zwykłej podróży komunikacją miejską wystarczy zachować kilka podstawowych zasad, aby skutecznie utrudnić kieszonkowcom pracę. Po pierwsze: nie afiszuj się z przedmiotami osobistymi. Nie używaj telefonu - wyrwanie Ci go z ręki jest bananie prostym zadaniem. Nie wyciągaj dokumentów, nikt nie musi wiedzieć, gdzie je trzymasz. Po drugie: wewnętrzne kieszenie kurtki, bluzy, czy kieszeń w środku torebki, to całkiem niezłe miejsce na twoje osobiste rzeczy. Po trzecie: korzystaj z depozytów i przechowalni bagażu tam gdzie tylko to możliwe.

Przydatne gadżety, których nie lubią kieszonkowcy.

Najprostszym, najtańszym, a za razem najskuteczniejszym sposobem na ochronę przed kradzieżą jest zaopatrzenie się w saszetki antykradzieżowe ze strony https://www.3210sport.pl/102-saszetki-antykradziezowe. Są to małe torebki, które możemy nosić na piersi, najlepiej pod ubraniem, lub na pasie w formie tzw. "nerki". Ale nie są to zwykle torebki, posiadają wiele ciekawych zabezpieczeń. Co najważniejsze, są one najczęściej wykonane z materiału, który uniemożliwia sczytanie danych z naszych kart płatniczych. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ obecnie kradzież danych jest dla nas nierzadko bardziej niebezpieczna niż fizyczna kradzież karty lub innych dokumentów. Materiały te są również odporne na rozcięcie, a w paski wmontowywane są stalowe linki, co również uniemożliwia ich przecięcie i dyskretne ściągnięcie. Saszetki antykradzieżowe wyposażone są często również w zamki błyskawiczne, których końce po zamknięciu chowamy w specjalny zaczep uniemożliwiający niepożądane otwarcie.