Grzyby Reishi od setek lat zajmują szczególne miejsce w medycynie dalekiego wschodu i są uważane za specyfik, który leczy wszystko. W ostatnich latach o grzybach tych zrobiło się głośno także w Polsce, a do ze względu na ich antyrakowe właściwości.

Grzyby Reishi a rak

Badania kliniczne prowadzone w Japonii udowodniły, że dzięki zastosowaniu grzybów Reishi u 80% procent badanych zwierząt nastąpiło całkowite wyleczenie nowotworu, bądź znaczne jego zmniejszenie. Nic więc dziwnego, że grzyby te i ich niesamowite zdolności regenerujące organizm zyskały tak dużą popularność, również w Polsce. Grzyby te w kraju swego pochodzenia nazywane są grzybkami nieśmiertelności. Ich właściwości pomagają w leczeniu wielu schorzeń, a także są źródłem witamin i minerałów. W Grzybach Reishi jest wysokie stężenie takich substancji jak: fenole, steroidy, terpenoidy, glikoproteiny czy polisacharydy. Substancje te świetnie wpływają na poprawę odporność, a także mogą wspomagać leczenie nowotworu.

Grzyby o wielu właściwościach

Grzyby Reishi w sprzedaży dostępne są w sproszkowanej formie, ekstrakcie, bądź w kapsułkach. Oczywiście jak w przypadku wszystkich alternatywnych metod leczenia, nie można przesadzać z dawkowaniem. Grzyby zaleca się przyjmować maksymalnie przez miesiąc. Zawierają wiele składników korzystanie wpływających na organizm człowieka. Posiadają między innymi substancję wspomagające działanie układu nerwowego, poprawiając samopoczucie, a także działają przeciwutleniająco. Ponadto posiadają w sobie witaminy z grupy B i C oraz żelazo, wapń, cynk, magnez, miedź, mangan i german. Dodatkowo mają w składzie aż szesnaście różnych aminokwasów, z których siedem jest niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odkryto także, że grzyby Reishi mogą mieć pozytywny wpływ na leczenie alergii, astmy, a także pomocne są przy różnego rodzaju bólach. Dobrze sprawdzają się także u osób z wysokim cholesterolem, schorzeniami serca, czy problemami z układem trawienia. Nie bez powodu nazywa się je grzybkami nieśmiertelności, gdyż łagodzą objawy starzenia się. Cudowne właściwości grzybów Reishi na dalekim wschodzie odkryte zostały już dwa tysiące lat temu. Ich lecznicze składniki chwali sobie do dziś wiele osób, które postanowiło spróbować tej alternatywnej metody leczenia.