Tenis zyskał ogromną popularność wieki temu i od razu stał się jedną z ulubionych rozrywek elit. Dzisiaj nie jest dyscypliną zarezerwowaną dla wyższych sfer, choć wymaga pewnych nakładów finansowych. Najważniejszy jest dobry sprzęt, który trzeba zawsze dobierać indywidualnie, ponieważ każdy człowiek ma nieco inne możliwości.

Od rakiety tenisowej zależy, czy uczeń dobrze przyswoi wiedzę. Nawet najlepszy trener nie jest w stanie nadrobić błędów, które powstały w wyniku złej jakości sprzętu. Nawet maluchy muszą mieć rakietę, która dobrze pasuje do ręki. Dzięki temu już od samego początku nauczą się prawidłowo trzymać i układać rakietę. Jak zatem prawidłowo dobrać rakietę tenisowa, aby nauka była rzeczywiście efektywna?

Na samym początku radzimy wybrać sprzęt markowy. Jedna z najbardziej uznanych marek jest Wilson i to po jej rakiety sięgają profesjonaliści. Firma powstała sto lat temu i od tamtego czasu jest liderem na rynku. W 1967 roku jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek rakiety tenisowe wykonane z metalu. Były one dużo bardziej wytrzymałe od produkowanych dotąd rakiet drewnianych. Firma Wilson jako jedna z pierwszych zaczęła także używać syntetycznych naciągów, dzięki którym rakieta nabrała nowej mocy. Takie naciągi znacznie też przedłużały żywotność rakiety.

Istnieją różne rodzaje rakiet tenisowych. Wilson produkuje różne modele, które są przeznaczone dla zawodników o odmiennym stopniu zaawansowania. Lekka rakieta tenisowa służy do szybkiego manewrowania, łatwo nim zrobić duży zamach. Ten typ przenosi wstrząsy na nadgarstek, jednak jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na tym polu. Przy dłuższych i częstszych treningach warto jednak pomyśleć o ochronie na nadgarstek. Drugim rodzajem rakiet są rakiety ciężkie. Są one przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy, ponieważ początkujący mogą mieć problem z manewrowaniem. Wilson produkuje ciężkie rakiety z myślą o najlepszych graczach. Ten model rakiet lepiej ochrania nadgarstek, ponieważ nie przenosi drgań. Umożliwia także dobrą kontrolę nad siłą uderzenia, a także wzmacnia samo uderzenie.

Marka Wilson jest znana z prowadzenia współpracy ze ścisłą czołówką najlepszych graczy, dla których tworzy rakiety najnowszej generacji. Wśród nich znaleźli się: Jim Courier, Roger Federer, Billie Jean King, Chris Evert, , Stefan Edberg, Pete Sampras, Lindsay Davenport, Justine Henin i siostry Williams. Rakiety tej marki biorą udział w najbardziej prestiżowych zawodach na świecie.