Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z tenisem stołowym, musisz zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do gry. Na szczęście nawet profesjonalny sprzęt tenisowy, taki jak rakietki Donic nie jest przesadnie drogi i praktycznie każdy może pozwolić sobie na jego zakup, zwłaszcza że na początku przygody z tenisem stołowym nie trzeba inwestować w rakietki o wyśrubowanych parametrach technicznych. Wystarczającym wyborem będzie rakietka Donic lub dowolnie inna rakietka dedykowana graczom początkującym, w cenie kilkudziesięciu złotych.

Co oprócz rakietki?

Jeśli już masz rakietkę, musisz zaopatrzyć się jeszcze w piłeczki do gry. Te kosztują naprawdę niewiele i są dość trwałe. Warto jednak od razu kupić ich nieco większą ilość, co pozwoli sporo zaoszczędzić – zakupu hurtowe są zawsze bardziej opłacalne. Poza tym należy zaopatrzyć się w wygodny strój do gry, który nie będzie krepował ruchów i w którym nie będziesz nadmiernie się pocić. Ważnym elementem wyposażenia każdego tenisisty jest również właściwie dobrane obuwie. Jeśli grasz na sali sportowej, najlepiej zaopatrzyć się w buty sportowe z płaską podeszwą. Takie buty zapewniają optymalną przyczepność na gładkich nawierzchniach, przez co gra staje się bezpieczniejsza i bardziej płynna. Gdy już skompletujesz sprzęt, musisz jeszcze znaleźć miejsce do gry i partnera/partnerów, którzy podzielą Twoją nową sportową pasję.

Gdzie można grać w tenis stołowy?

Jeśli masz większy ogród lub wolny garaż, możesz grać we własnym domu. Wystarczy zakupić składany stół tenisowy. Oczywiście tego typu sprzęt będzie droższy niż profesjonalna rakietka Donic. Jeśli jednak szukasz czegoś, co ma służyć przede wszystkim zabawie i grze typowo rekreacyjnej, tego typu wydatek nie powinien przekroczyć wartości kilkuset złotych. Jeżeli nie masz miejsca, w którym można ustawić stół, pozostaje gra w salach sportowych lub na świeżym powietrzu. Gdy masz już własną rakietkę Donic i zestaw piłeczek, możesz grać praktycznie wszędzie. Wystarczy znaleźć kogoś, kto będzie chciał zagrać. Odwiedzając sale sportowe lub siłownie zwykle bez problemu natkniesz się na kogoś, kto będzie chciała pograć w ping-ponga. Ostatecznie gra może być traktowana w kategoriach rozgrzewki przed treningiem siłowym i wiele osób z Twojego zaproszenia do gry z pewnością chętnie skorzysta. Tenis stołowy to ogólnorozwojowy sport i doskonała forma aktywności, którą można praktykować w praktycznie każdym wieku. Jeśli zatem szukasz czegoś nowego, zapoznaj się z ofertami sklepów ze sprzętem sportowym i skompletuj własny sprzęt do gry w tenisa stołowego. To niewielki wydatek, który może przynieść mnóstwo frajdy.