Obecnie coraz większa liczba Polaków preferuje nie tylko zdrowy, ale również aktywny tryb życia. „W zdrowym ciele zdrowy duch” przestało być jedynie pustym sloganem, a stało się wyznacznikiem codzienności dla tysięcy ludzi.

Pomoc organizmowi w codziennym zamieszaniu

Codzienne zabieganie oraz zapracowanie zmusza konsumentów do stosowania różnorodnych środków wspomagających, bez których ogarnięcie powszedniego grafiku jest niejednokrotnie zwyczajnie niemożliwe do zrealizowania. Kawa stanowi najpowszechniej stosowany środek. Jednak każdy kawosz doskonale zdaje sobie sprawę, że duże ilości tego trunku są w stanie negatywnie odbić się na organizmie. Innym powszechnie stosowanym dodatkiem w codziennej pracy są różnego typu napoje energetyczne. Tego rodzaju produkty pite od czasu do czasu są w stanie zmaksymalizować efekty pracy, gdy np. coraz szybciej zbliża się deadline. Jednak powszechne energetyki pite zbyt często to najlepsza droga do rozmaitych schorzeń, których reperkusje będzie się odczuwać przez resztę życia. Dlatego nowocześnie zorientowani klienci szukają rozwiązań, które dadzą im zastrzyk wymaganej energii, ale w zdrowy sposób. W rezultacie różnego rodzaju produkty spożywcze oraz suplementy diety coraz częściej zawierają w sobie guaranę.

Guarana kawą XXI wieku

Guarana jest specyficzną rośliną, która posiada do 4 razy więcej skondensowanej kofeiny niż tradycyjne ziarna kawy. Efekt jest widoczny od razu podczas wypicia np. jogurtu z tym dodatkiem. Szybko dostarcza się w ten sposób organizmowi niezbędne substancje odżywcze oraz daje zdrowy zastrzyk niezbędnej energii. Guarana jest rośliną szeroko stosowaną zarówno w medycynie, jak i nowoczesnym przemyśle spożywczym. Wydajnie niweluje ona uczucie zmęczenia, bez zbędnego obciążania organizmu dodatkowymi toksynami oraz szkodliwymi substancjami – jak w przypadku stosowania napojów energetycznych, które wypakowane są cukrem.  Guarana znajduje zastosowanie również w medycynie – jest ona coraz popularniejszym składnikiem rozmaitych leków nasercowych. Problemy z krążeniem dotykają z roku na rok coraz większej ilości szybko żyjących konsumentów. Guarana dla wielu przychodzi na ratunek. Nie warto jednak czekać do pierwszej hospitalizacji by zacząć żyć zdrowo. Wprowadzenie małych modyfikacji do codziennej diety, jak właśnie guaranę z pewnością okaże się decyzją, której szybko będziemy sobie gratulowali. Wybierając się do sklepu czy apteki po codzienne zakupy lepiej spytać się jakie opcje zawierające guaranę są do dyspozycji.