Nowoczesne buty dla sportowców 0

Nowoczesne buty dla sportowców

Jakość butów sportowych ma ogromne znaczenie pod względem efektywności treningów. Obuwie ma również bezpośredni wpływ na zdrowie stóp, stawów, ścięgien i kręgosłupa.

Podczas biegania bardzo obciążamy układ kostno-stawowy w ciele, dlatego lekarze nie zalecają długich treningów. Bieganie jest korzystne dla organizmu, pod warunkiem, że są to tylko krótkie przebieżki mające na celu rozruszać i rozgrzać ciało. Miłośnicy joggingu muszą zatem bardzo uważnie dobierać obuwie sportowe, aby nie nabawić się uciążliwych kontuzji.

Do treningów wybieramy wyłącznie obuwie sprawdzonych marek, które tworzą swoje produkty w oparciu o badania i testy, konsultują projekty z lekarzami, terapeutami i sportowcami. Nasza uwagę przykuły buty New Balance z nowej kolekcji wiosenno-letniej, które wpisują się w kolorystyczne trendy tego sezonu.

Rozwiązania, które zastosowano w najnowszych butach New Balance to:

  • opatentowana wkładka Ortholite, która zapewnia komfort, a przy tym jest antybakteryjna,

  • podeszwa Fresh Foam, która jest wykonana z nowoczesnych materiałów i zapewnia świetną amortyzację, co z kolei zapobiega przeciążeniu układu kostnego, ścięgien i stawów. Pianka jest odporna na odkształcenia,

  • drobna siatka, która znajduje się na powierzchni (przepuszcza powietrze i umożliwia jego cyrkulację),

  • bezszwowe wykończenie drobnych elementów,

  • REVlite, czyli specjalna pianka zapewniająca jeszcze lepszą amortyzację- środkowa podeszwa jest wykonana z tego niezwykle lekkiego materiału,

  • Abzorb – amortyzacja podeszwy, która jest wykonana ze specjalnego polimeru, który absorbuje, a następnie rozprasza uderzenia powstające w trakcie każdego uderzenia buta o podłoże.

buty New Balance

Źródło zdjęcia: buty New Balance na Mivo.pl

Buty New Balance z nowej kolekcji zostały podzielone na modele przeznaczone do biegania po różnych nawierzchniach: miękkich, średnich, twardych i mieszanych. Obuwie do twardych powierzchni (np. asfaltu) jest dodatkowo amortyzowane, aby niwelować skutki rytmicznych uderzeń. W butach New Balance zastosowano materiały, które są odporne na zabrudzenia i łatwo dają się czyścić.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Odpowiedź

Możesz używać znaczników HTML tj.: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*