Skuteczność i obrona bramkarza zależą przede wszystkim od jego umiejętności i doświadczenia. Ważnym jest jednak, aby był zaopatrzony w dobry sprzęt bramkarski. Rękawice dla bramkarza to najważniejsza rzecz z której korzystają podczas rozgrywek. Bez nich bramkarz nie byłby taki mobilny i efektywny. Mogą one polepszyć chwyt oraz kontrolę nad techniką. Niektórzy bramkarze wykazują się niezwykłą zwinnością oraz szybkim refleksem, ale bez dobrze dopasowanych rękawic, te umiejętności nie byłyby tak efektywne. Przy zakupie tego akcesorium należy zwracać uwagę na kilka aspektów i na swoje bramkarskie preferencje. Każdy zawodnik ma własne preferencje i na to także trzeba zwrócić uwagę podczas nabycia tego sprzętu.

Dobór rozmiaru

Rozmiary mogą się różnić u różnych producentów akcesoriów piłkarskich. Najczęściej spotykany jest przedział rozmiarów od 3 do 12. W tych rozmiarach można kupić równie rękawice dziecięce, a także dla osób wyróżniających się sporymi dłońmi. Najbardziej pewnym rozwiązaniem jest sprawdzenie tabeli rozmiarów danych rękawic dla bramkarza. Dodatkowo dla zmniejszenia ryzyka nieudanego zakupu, warto wybrać sklep internetowy, gdzie są możliwe zwroty. W przypadku sieci stacjonarnych, rękawice dla bramkarza można przymierzyć na miejscu. Sprawdzenie na własnych dłoniach, czy rozmiar rękawic dla bramkarza jest odpowiedni, to najlepsze rozwiązanie.

Jak wybrać rękawice dla bramkarza?Rodzaje

Rękawice bramkarskie dzielą się na poszczególne rodzaje. Każde z nich różnią się materiałem, szyciem oraz kształtem. W zależności od stylu gry oraz gustu można wybrać jeden z 3 poniższych rodzajów rękawic.

  • FLAT – obecnie najbardziej cieszący się popularnością rodzaj rękawic bramkarskich na rynku. Cechują się mocnymi szwami na zewnątrz. Jest to dobra opcja dla początkujących bramkarzy, gdyż są najbardziej uniwersalne i dobrze służą zawodnikom zaczynających przygodę na pozycji bramkarza. Rękawice te mogą wydawać się dosyć luźne, idealnie pod treningi piłkarskie.
  • ROLLFINGER – doskonale sprawdzą się dla średniozaawansowanych bramkarzy. Wyróżnia je poszerzona część między palcami. Przekłada się to na polepszenie chwytu, szczególnie u osób z małymi dłoniami. Są dobrym rozwiązaniem podczas meczów i podczas długiego użytku nie odczuwa się dyskomfortu.
  • NEGATIVE – najbardziej dopasowane rękawice bramkarskie z wymienionych rodzajów. Posiadają szwy wewnątrz, odwrotnie niż w rollfingerach. Rewelacyjny komfort i dokładne dopasowanie, pomagają w grze u profesjonalistów. Rodzaj ten często jest wybierany przez zawodowców, gdyż doskonale amortyzują mocne strzały. Dodają pewności w chwycie piłki i wyróżniają się niezawodną wytrzymałością.