Dolegliwości bólowe po obudzeniu się rano, takie jak na przykład ból kręgosłupa, głowy lub szyi, to bardzo częsta przypadłość. Najczęstszą przyczyną tego typu dolegliwości jest niewłaściwa pozycja w trakcie spania i nieprawidłowo dopasowana poduszka. Poduszki ortopedyczne i rehabilitacyjne to doskonały wybór dla każdego, kto potrzebuje poprawić jakość swojego snu. Wygodna i co najważniejsze prawidłowo wyprofilowana poduszka jest podstawą zdrowego i komfortowego snu.

Profilaktyka

Najskuteczniejszą metodą leczenia zawsze jest profilaktyka. W dbaniu o zdrowy sen również profilaktyka jest najważniejsza. Poduszki ortopedyczne i rehabilitacyjne to najlepszy sposób na zadbanie o prawidłowy, a co najważniejsze bardzo zdrowy sen. Poduszka ortopedyczna lub rehabilitacyjna to przede wszystkim właściwie wyprofilowany produkt, który pozwala poprawić pozycję ciała w nocy. Głęboki sen uniemożliwia świadome dbanie o układ ciała przez kilka godzin, dlatego poduszka ma tak duże znaczenie. Profilaktyka zdrowego i komfortowego snu zakładająca wymianę dotychczasowej poduszki, w pierwszej chwili może wydawać się zbędna, a nawet nieudana. Profilowane poduszki ortopedyczne i rehabilitacyjne mogą na początku sprawiać błędne wrażenie niezbyt wygodnych. Ważne jest jednak zachowanie cierpliwości i przyzwyczajenie się do nowej pozycji spania. Osoby, które wymieniły swoje stare poduszki na te profilowane, bardzo szybko dostrzegają pierwsze, pozytywne rezultaty, a także nie obserwują pojawiających się dolegliwości bólowych.

Poprawa jakości snuCzęść rehabilitacji

Poduszki ortopedyczne i rehabilitacyjne (dostępne na https://www.e-poduszki.pl/poduszki-ortopedyczne-c1) bardzo często stanowią metodę leczenia dolegliwości bólowych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Uporczywe bóle głowy mogą wynikać z wielogodzinnego uciskania poszczególnych nerwów lub punktów na ciele. Natomiast przykurczone mięśnie szyjne to konsekwencja złej pozycji w trakcie spania, w której głowa nie ma odpowiedniego podparcia. Jeśli natomiast regularnie po porannej pobudce doskwiera ból kręgosłupa, najpewniej oznacza to spanie w zbyt wykrzywionej pozycji. Najkorzystniejszą pozycją do spania według fizjoterapeutów lub lekarzy specjalistów jest leżenie w pozycji wyprostowanej na wznak. Niewskazane jest także podkładanie ramion pod głowę lub zakładanie nóg na siebie. Poprawa pozycji spania jest świetnym sposobem na wiele przypadłości i jednocześnie profilaktyką przed wieloma innymi, które mogą w najgorszych przypadkach prowadzić do zmniejszenia ogólnej sprawności oraz mobilności całego organizmu.