Soczewki kontaktowe są chętnie i powszechnie używane przez osoby mające wadę wzroku. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych okularów korekcyjnych, która zapewnia wygodę i komfort w każdej sytuacji. Przed pierwszym zakupem szkieł kontaktowych takich jak  Dailies Total 1, pacjenci mają wiele wątpliwości i pytań. Przyjrzyjmy się, co powinniśmy wiedzieć na temat soczewek.

Rodzaje soczewek

Przede wszystkim, rodzaj soczewek powinien być dopasowany przez specjalistę – okulistę lub optometrystę po wcześniejszym zbadaniu wzroku. W zależności od rodzaju wady zlecone mogą zostać soczewki sferyczne (w przypadku krótkowzroczności lub nadwzroczności), multifokalne (na tzw. starczowzroczność) lub też toryczne (na astygmatyzm). Specjalista powinien również określić parametry szkieł kontaktowych, czyli moc, średnicę i promień krzywizny. Może także wskazać konkretny produkt.
Przy wyborze pierwszych szkieł, warto jest wybrać częstotliwość ich wymiany. Na rynku znaleźć można soczewki jednodniowe, takie jak Dailies Total 1, dwutygodniowe lub miesięczne. Po upływie minionego czasu aktualnie noszoną parę soczewek należy bezwzględnie wyrzucić i skorzystać z nowej. Rodzaj soczewek powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Dla osób zapracowanych, które nie chcą poświęcać dużo czasu na odpowiednią pielęgnację, dobrym rozwiązaniem są soczewki jednodniowe. Po ich zdjęciu należy je wyrzucić do kosza, zaś następnego dnia założyć świeżą parę.
Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest materiał, z jakiego zostały one wykonane. Znaleźć można soczewki hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe. Pierwsze z nich są polecane osobom o wrażliwych oczach, gdyż są miękkie i bardziej uwodnione, zaś drugie są nieco sztywniejsze, lecz przepuszczają więcej tlenu.

Soczewki kontaktowe - podstawowe informacjeGdzie najlepiej kupować soczewki?

Soczewka jest to produkt, który ma bezpośredni kontakt z naszymi oczami, dlatego też powinniśmy kupować je w sprawdzonych miejscach. Przed zakupem dobrze jest się upewnić, czy mamy do czynienia z oryginalnym produktem. Najlepszym rozwiązaniem są stacjonarne sklepy optyczne, gdzie możemy liczyć na profesjonalną pomoc. Innym sposobem jest skorzystanie z ofert sklepów internetowych, ale tylko tych wyspecjalizowanych w dziedzinie kontaktologii. Znaleźć tam można korzystne ceny, promocje na soczewki  Dailies Total 1 oraz inne, a także fachową pomoc za pośrednictwem internetu lub telefonu. Warto mieć na uwadze, że zakup soczewek na aukcjach internetowych nie jest zbyt dobrym pomysłem, zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy zweryfikować sprzedawcy.